Hazard

Uzależnienie od hazardu jest problemem dotykającym coraz więcej ludzi. Polega ono na uporczywym, nie poddającym się kontroli graniu w gry hazardowe takie jak: automaty do gier, zakłady bukmacherskie czy gry online.

Hazard prowadzi nie tylko do narastających trudności finansowych, lecz również zaburza funkcjonowanie osoby nim dotkniętej, skutkując niszczeniem relacji z bliskimi, naruszeniem równowagi emocjonalnej, nadwyrężeniem zdrowia.

Aby uporać się z uzależnieniem od hazardu i jego konsekwencjami potrzebna jest profesjonalna pomoc oraz wsparcie innych hazardzistów.

Jeśli masz problem z kontrolowaniem grania i cierpisz z powodu konsekwencji hazardu, przyjdź do naszego Ośrodka.

Możesz skorzystać z psychoterapii indywidualnej i grupowej, prowadzonej w ramach Dziennego Oddziału Terapii Uzależnienia od Alkoholu lub Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia.

W trakcie sesji terapeutycznych będziesz uczył się sposobów powstrzymywania się od grania oraz radzenia sobie z problemami wynikającymi z hazardu: brakiem zaufania w rodzinie, trudnościami w spłacaniu długów, negatywnymi emocjami, spadkiem samooceny.

Ponadto możesz skorzystać z pomocy psychiatrycznej, konsultacji prawnych i doradztwa finansowego.

Uzależnienia od czynności nałogowych

Czasem czynności dnia codziennego, takie jak robienie zakupów, korzystanie z Internetu, seks czy praca zaczynają dominować w życiu człowieka naruszając jego funkcjonowanie psychiczne i społeczne. Osoba dotknięta uzależnieniem od tych czynności (są to tzw. uzależnienia behawioralne) poświęca nadmiar swojego czasu i zaangażowania danej czynności, zaniedbując inne sfery życia: relacje z rodziną, pracę, odpoczynek, zdrowie i finanse.

Jeśli chcesz nauczyć się kontrolować nałogowe zachowania i poradzić sobie z narastającymi problemami zapraszamy Cię do uczestnictwa w grupie psychoterapeutycznej, która odbywa się w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego.

Ponadto możesz skorzystać z pomocy psychiatrycznej, konsultacji prawnych i doradztwa finansowego.